10 Ağustos 2011 Çarşamba

Cep Telefonu için "Radyasyon Ölçer"

Cep Telefonu için

tawkon - radiation alert Radyosyon ölçer
Android uygulaması...


Tawkon - Radiation alert, Radyosyon ölçer - Android
Bir cep şirketi, telefonlarının yaydığı radyasyonu gösterebilen bir yazılım geliştirdi. Cep telefonu üreticileri, bu yazılım için sıraya girdi.

Cep telefonlarının yaydığı radyasyonun insan sağlığı üzerindeki etkisi yıllardır tartışılırken cep telefonlarının ne miktarda radyasyon yaydığını gösteren bir yazılım geliştirdiğini duyurdu.
Program, belli bir ölçü geçildiğinde kullanıcıyı uyarıyor.

Cep telefonları, hayatımızın ayrılmaz bir parçası oldu. Ancak sayıları ve çeşitleri hızla artan cep telefonlarının saçtığı radyasyonun insan sağlığına ne ölçüde tehdit yarattığı hala tartışma konusu...

Bir cep şirketi de telefonlarının yaydığı radyasyonu ölçen bir yazılım geliştirdi. Yazılım, belirli bir radyasyon eşiği geçildiğinde kullanıcıyı uyarıyor.

Eşik Geçildiğinde Kullanıcıyı Uyarıyor
Yeni geliştirilen yazılım sayesinde, cep telefonuyla konuşma süresi azaltılmadan daha az radyasyona maruz kalınması hedefleniyor.

Söz konusu yazılım, belirli bir radyasyon eşiği geçildiğinde kullanıcıyı uyarıyor. Uyarıda konuşma sürdürülürken radyasyon seviyesini nasıl düşüreceğinine ilişkin öneriyor de bulunuluyor.

Cep telefonunu yatay ya da dikey tutmak bu önerilerden bir kaçını oluşturuyor. Kulaklık kullanımı da radyasyon tehlikesini azaltan önemli faktörlerden biri olduğu vurgulanıyor.

Önde Gelen Firmalar Harekete Geçti
Önde gelen cep telefonu üreticileri yazılımı yeni modellerine entegre etmek için şirketle anlaşmalar imzalıyor. İndirmek için siteyi ziyaret edin İndirmek için Tıkla
Yönetici:
Ekleme: Çarşamba, Ağustos 10, 2011
Kategoriler:
Görüntüleme: kez
Merhaba! Bloguma Hoş Geldiniz:
İzmirin Reklamsız Tek Blog Sitesi
Facebook Adresimize Ziyaretlerinizi Bekliyorum
Facebook Sayfamızı Beğen 'meyi Unutumayın.

Hiç yorum yok

Sorularınızı İletişim formundan iletebilirsiniz.

Tam35 © 2009 - 2018